Ranki na skórze po ukąszeniu przez komara

Witam mialam rane po komarze i podrapalam zrobilami sie wiekrza i nie goila sie potem wyszly inne rany i tym sposobem mam ich kilka co jakas sie wygoi wychodzi nastepna rany sa paskudne kluja bola i robia sie ostre strupki co to moze byc bylam juz leczona antybiotykiem i nie widze poprawy 3 rany mam od 9 miesiecy Prosze o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane infekcją bakteryjną. Należy pobrać wymaz z rany oraz wdrożyć antybiotykoterapię zgodną z antybiogramem. Proszę udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.