Reaktywny wynik IgG w badaniu na toksoplazmozę

Witam, jestem w 9 tyg. ciąży i odebrałam właśnie wyniki na toksoplazmozę. Przedstawiają się one następująco: IgG 388,4 (<1 niereaktywne, 1-3 tzw. szara strefa, >3 reaktywne), IgM 0,13 (<0,8 niereaktywne, 0,8-1,0 tzw. szara strefa, >1,0 reaktywne). Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test w kierunku przeciwciał IgM wyszedł niereaktywny, zaś w kierunku IgG - reaktywny. Oznacza to, że miała Pani kontakt z pasożytem, ale najprawdopodobniej nie jest to zakażenie świeże, którego najbardziej obawiamy się u kobiet w ciąży. Teraz konieczna jest obserwacja, czy przeciwciała IgG nie będą narastały. Wynik należy pokazać lekarzowi, sprawującemu opiekę nad ciążą. Zaleci on dalsze postępowanie.

Pozdrawiam