Relacje z partnerem i decyzja o wspólnym zamieszkaniu

Witam. Mam dość duży problem. Mam 21 lat i mam partnera w wieku 32 lat. Od ponad 2 lat jesteśmy razem. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że czas w końcu nasz związek przenieść na wyższy poziom. Chciałbym z nim zamieszkać ale on nie bardzo chce. Spotykamy się dość często, ale niestety często są przerwy w spotkaniach co mnie bardzo boli. Chciałbym żeby był przy mnie. Za każdym razem ma inną wymówkę, a to moje złe zachowanie, a to mama chora a to nie mam pracy a to nie mam pieniędzy. Co robić

Pozdrawiam.

Warto na spokojnie dowiedzieć się, co jest rzeczywista przyczyną odmowy. Wymówki- nawet jeśli nie są realnym powodem- wskazują na to, że z jakiegoś ważnego powodu nie ma w partnerze gotowości, przeżywa ambiwalencje, obawę albo niechęć, która może wynikać z różnych przyczyn. Cierpliwość i rozmowa (w atmosferze zaufania i troski, a nie żalu czy pretensji), pomoże wyjaśnić i poradzić sobie z rzeczywistymi przyczynami niechęci do wspólnego zamieszkania.