Ropień odbytnicy nadzwieraczowy oraz przetoka odbytu

Witam Rozpoznano u mnie Ropień odbytnicy nadzwieraczowy oraz Przetokę odbytu podskórną.obecnie jestem po zabiegu.Czy ta rana będzie się długo goiła i jak wygląda sprawa z uprawianiem seksu,a także jaka jest możliwość nawrotu choroby i czy to jest grożne dla życia i zdrowia oraz czy w takiej sytuacji jest wskazane golenie odbytu,bo ponoć może dochodzić do wrastania włosków,a zarazem powstawania zarazków i ropni. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Co do gojenia rany w dużej mierze zależy od organizmu oraz towarzyszących chorób. Czy była stwierdzona przyczyna powstania ropnia? Sądzę że z seksem należy poczekać do całkowitego ustąpienia objawów. Proponuję udać się na kontrolę w zalecanym czasie. Po kontroli będzie można określić odpowiednie postępowanie.