Ropny wyciek z piersi u 28-latki

Od kilku lat mam ropny wyciek z piersi (z jednej znaczny, z drugiej dużo mniejszy), wyniki prolaktyny i testosteronu w normie, TSH prawidłowe, USG nie wykazuje zadnych zmian. Co to moze być? Mam 28lat, nie rodziłam, nie jestem w ciązy.

Dzień dobry,

Jeśli wyciek jest ropny, to świadczy, że jego przyczyną jest infekcja. Jeśli ma Pani wątpliwości, proszę udać się do lekarza. Warto wykonać zwykłą morfologię i CRP, choć nie zawsze będą odbiegały od normy. Można wykonać badanie wydzieliny (jeśli rzeczywiście jest to wydzielina ropna) i po wykonaniu antybiogramu zastosować odpowiednie-skuteczne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz