Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkovertebralnych
Dzien dobry Proszę o pomoc w zrozumieniu opisu RTG kręgosłupa szyjnego. Czy jest się czym martwić? W kręgosłupie szyjnym zniesienie fizjologicznej lordozy oraz rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkovertebralnych. Długie wyrostki poprzeczne C7. Dodam ze mam 23 lata. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
proponuję więcej ćwiczyć, ruszać się, pływać, uprawiać sport.
Zmiany zwyrodnieniowe coraz częściej dotyczą młodych ludzi.
Z wiekiem mogą się pogłębić i sprawiać silne dolegliwości bólowe.
pozdrawiam