Rozstanie z dziewczyną po 5. latach

Witam Moja dziwczyna odeszła odemnie po 5 latach i nie potrafi powiedzieć dlaczego teierdzi ze co sie wypaliło a byliśmy razem od 18 roku życia, był to mój poważniejszy związek i pierwsza osoba z która uprawialem miłość( jej zreszta tez)Nie potrafię o niej zapomnieć,tych chwil razem spędzonych gdy zamykam oczy ona zawsze tam jest. Raczej nie ma możliwości bycia już razem ponieważ zaraz po rozstaniu poszła do innego faceta.

Witam. Przed Panem ogromne wyzwanie- powoli przestawać żyć przeszłoscią i tak to zacząć traktować, a zacząć myśleć w przód. Wiem, ze to bolesne, ale to jedyna droga do pogodzenia się i bycia pogodnym, szcześliwym.

Jeśli odeszła do innego mężczyzny, być może właśnie zakochanie się było powodem rozstania?
Rozumiem, ze trudno jest pogodzić się z odejściem jeśli to nie Pan był strona, dla której uczucie się skończyło. Teraz jest bardzo ciężko, to trochę tak, jak w przypadku żałoby po stracie. Wprawdzie nie umarł nikt fizycznie, jednak "umarł" związek. I jest naturalnym, ze przeżywa Pan smutek, rozżalenie, cierpienie, tęsknotę.
Z czasem, warto coraz bardziej patrzeć na to, co jest w Pana życiu, zamiast na to, czego nie ma. Zapełnić przestrzeń (zarówno tą fizyczna jak i czasową), która wcześniej wypełniał czas i aktywność wspólna. Starać się nie rozpamiętywać, nie rozdrapywać ran, a raczej skupić się na tym, co mógłby Pan i chciał, by się zmieniło, inaczej mówiąc wyznaczyć sobie cele i je realizować. Działanie pomaga nam oderwać się od myślenia, a także na nowo określić swoje życie.