Odejście kobiety po 4. latach związku

Po 4 latach związku z kobietą ona postanowiła odejść. Bardzo się kochaliśmy, często były kłótnie ale zawsze z nich wychodziliśmy. To spadło na mnie nagle powiedziała, że jej uczucie się wypaliło. A moje nadal jest strasznie silne i bardzo ją kocham. Minęły już 2 miesiące a ja jestem w bardzo złym stanie i fizycznym i psychicznym. Próbuję o niej nie myśleć ale strasznie za nią tęsknię. Przez pierwszy miesiąc próbowałem coś robić ale ona nie chce.Myśli samobójcze brak sensu życia, brak znajomych

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnej sytuacji. Rozstanie, zakończenie ważnego związku zawsze powoduje niełatwy okres żałoby. Pomóc w jej przejściu może psychoterapia.

Pozdrawiam!

Wraz z wchodzeniem w dorosłość osobowość każdego człowieka wykształca się ostatecznie i zmiany w postrzeganiu nawet bardzo silnych powiązań emocjonalnych są bardzo częste. Przestajemy też patrzeć idealistycznie a bardziej realnie ze świadomością przyszłości.
Polecam wizytę u psychologa i być może podjęcie psychoterapii która pomoże spojżeć w przyszłość z nową energią.
Pozdrawiam.

Strata zawsze jest trudnym momentem w życiu. I zawsze po niej trzeba przejść okres żałoby. Jest Pan właśnie w tym momencie, dlatego też trudno jest Panu pogodzić się z sytuacją. Żałoba jest procesem, który może trwać krócej lub dłużej w zależności od ogólnego stanu psychicznego danej osoby. Być może- jeśli dyskomfort jaki Pan odczuwa jest zbyt duży - warto udać się na kilka spotkań z psychologiem, który pomoże Panu przejść i zakończyć proces żałoby. Pozdrawiam