Jak sobie poradzić po samobójstwie brata?

Witam serdecznie jestem załamana samobójstwem mojego o 2 lata młodszego brata,(które było w czwartek wieczorem)nie mogę sobie poradzić z tą sytuacją.Mam takie uczucie że bardzo zawiodłam mojego brata że nie zapytałam go czy coś go gnębi czy smuci ale nic na to nie pochowaliśmy go teraz w poniedziałek. 35 lat

Dzień dobry,
Bardzo Pani współczuję, gdyż śmierć samobójcza bliskiej osoby to dla rodziny ogromna trauma. Doradzałabym Pani wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty. Psycholog okazałby wsparcie, rozmawiał, z czasem oglądał wspólnie z Panią zdjęcia lub polecił napisanie listu do zmarłego (który zostałby potem spalony lub schowany do szuflady) i co najważniejsze pomógł przejść przez ten trudny czas. Niestety żałoba ma to do siebie, że trzeba ją przeżyć i przepłakać i nie ma na to rady. Nie warto udawać przed sobą i otoczeniem silnej, lecz pozwolić sobie na chwile słabości. Zastanawia mnie to, czy ma Pani wsparcie kogoś bliskiego np. męża, bo to bardzo istotne w takich sytuacjach. Jeśli nie będzie dawała Pani sobie rady to zawsze dodatkowo poza kontaktem z psychologiem może Pani udać się do psychiatry po środki uspokajające. Polecam także słabsze ziołowe środki dostępne w aptece. Warto w tym trudnym czasie wychodzić z domu i mieć kontakt z ludźmi oraz starać się wykonywać swoje codzienne obowiązki. Mam nadzieję, że przetrwa Pani najgorszy etap żałoby oraz wyjdzie ze stanu załamania i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/