RTG klatki piersiowej i leczenie nadciśnienia

Witam! Odebrałam właśnie rtg kl.piersiowej , jest napisane " serce powiększone w zakresie obu komór , aorta poszerzona." Czy to coś poważnego ? Mam 54 lata i leczę się na nadciśnienie.

Magdalena Mroczek

Witam! Przerost serca spowodowany być może nieprawidłowo kontrolowanym ciśnieniem tętniczym i prowadzić może do wielu niebezpiecznych komplikacji tj: duszność, tachykardia, nadmierna męczliwość. Najlepiej jest zgłosić się z wynikiem rtg do kardiologa, który sprawdzi czy nadciśnienie tętnicze jest prawidłowo kontrolowane, zleci dodatkowe badania i w razie czego zaleci modyfikację leczenia.