Ruchome gulki za uszami u 2,5-miesięcznego synka

Witam, W tym tygodniu za uszami z obu stron znalazłam u mojego 2,5-miesięcznego synka 3-4 ruchome guleczki nad szyjką. Może są to węzły chłonne, ale mam wrażenie że w ostatnich dwóch dniach ich przybyło, a te pierwsze nieco urosły. Maluszek nie gorączkuje, przybiera min 180 g tygodniowo. Niedawno zakończył kolejny skok rozwojowy, podczas którego nie chciał się przysysać do piersi, ale pomału staramy się go naprowadzić na "właściwe ścieżki". Czy temat wymaga badań, konsultacji, etc? pozdrawiam

Szanowna Pani,
Tak. Najprawdopodobniej to powiększone węzły chłonne. Przyczyną może być subkliniczna infekcja. Należy pilnie obserwować. W przypadku pojawienia sie dodatkowych objawów lub w przypadku dalszego powiększania węzłów należy zgłosić się jednak do lekarza.
z poważaniem,
J.Zachwieja