Ryzyko ciąży po ocieraniu się w bieliźnie

Witam! Współżyłam z moim chłopakiem 15.07.2012. (jeśli można to nazwać współżyciem). Wykonywaliśmy ruchy takie jak podczas seksu. Tylko że ja byłam w bieliźnie. Następny okres dostałam 17.07.2012 (dwa dni po współżyciu), a teraz w sierpniu nie dostałam okresu. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Brak krwawienia miesięcznego spowodowany jest w Twoim przypadku zaburzeniem hormonalnym. Może być to jednorazowy incydent spowodowany zmianą pogody, wakacyjnym wyjazdem, kuracją, chorobą czy silnym stresem. Masz dopiero piętnaście lat i takie nieregularne cykle mają prawo się jeszcze zdarzać. Zdaję sobie sprawę, że taka argumentacja Cię nie przekona i dalej będziesz się obawiać niechcianą ciążą - jest to normalne w tym wieku, w czasie rozpoczynania życia seksualnego. Dla wewnętrznego spokoju warto wykonać test ciążowy. Przy okazji nabędziesz tej ważnej umiejętności. Pozdrawiam serdecznie!