Ryzyko ciąży po pęknięciu prezerwatywy a obniżenie płodności u męża

Witam jestem w związku małżeńskim od 3 lat nie che mieć dzieci lecz dziś pękła prezerwatywa ... okres skończył się 25.01 dzis 30.01 , mąż Pali od 10 lat , pije kawę w pracy 2 małe codziennie , nosi telefon w kieszeni i masturbował się rano . W jakim stopniu to obniża szanse na zapłodnienie ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszystkie wymienione czynniki mogą wpływać na płodność. Najbardziej jednak zwiększającym szansę na ciąże jest fakt iż stosunek odbył się w dni płodne. Proszę wykonać test ciążowy.