Ryzyko ciąży po stosowaniu antybiotykoterapii podczas antykoncepcji hormonalnej

Szanowni Państwo, proszę o odpowiedź: od pół roku stosuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. W tym miesiącu brałam antybiotyk. Tabletki biorę zgodnie z zaleceniami i biorę je między godziną 21.30 a 22.45. Nie uprawiałam seksu z partnerem, a jedyne petting. Dotykaliśmy się nawzajem z partnerem, jednak po wytrysku partner mnie nie dotykał i nasienie nie dostało się w okolice moich narządów płciowych. Czy powinnam zatem obawiać się ciąży? Proszę o odpowiedź, odchodzę od zmysłów.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie doszło do stosunku oraz nasienie nie przedostało się wgłąb pochwy to nie ma ryzyka ciąży. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.