Rzeźbienie ciała i zapotrzebowanie kaloryczne

Witam, jestem kobietą, mam 20 lat, 160cm wzrostu, waga 47-48kg. Bardzo chciałabym wyrzeźbić ciało. Ile kalorii dziennie powinnam spożywać? A drugie pytanie to czy jeśli zjem" 300 kcal ciastek " następnie te 300kcal spalę to wyjdę na zero?

Zapotrzebowanie energetyczne zależy od rodzaju i częstotliwości aktywności fizycznej. Jeżeli przykładowo ćwiczy Pani na siłowni 3 razy w tygodniu, proponowałabym na początku 2200 kcal.
Jeśli chodzi o drugie pytanie, to nasz organizm jest nieco bardziej skomplikowany. Poza tym kalorie, które wyliczamy za pomocą tabel mogą różnić się pomiędzy tymi samymi produktami.
Nie ma więc sensu wyliczanie spożytych produktów co do jednej kalorii i ćwiczenie tylko po to by "coś" spalić. Lepiej nastawić się na ulubioną aktywność fizyczną, uprawiać ją regularnie i czerpać z tego przyjemność. Przyniesie ona wówczas więcej korzyści.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl