Ścisk pod piersiami i w plecach podczas wzięcia głębokiego oddechu

Witam, 3 dni temu łapiąc głęboki oddech odczułam ścisk pod piersiami i w plecach. Ból trwał od ok. godziny 11 do czasu aż poszłam spać. Następnego dnia zaczęłam czuć ’ciężkość na klatce’ przy oddychaniu czuje ucisk nad piersiami. Łapie głębsze oddechy, bo czuje jakby brakowało mi powietrza. Przez te dni robi mi się również słabo, mam dość niskie ciśnienie i podwyższone tempo. Wcześniej zdarzały się sytuacje gdy zakuwalo mnie serce, jednak były to pojedyncze sytuacje które ignorowałam. Jestem młoda kobieta. Czy są to objawy jakiegoś poważnego schorzenia?

Dzień Dobry Pani :)

Zalecałabym by zaczęła Pani od kontrolnej konsultacji diagnostycznej u Lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym rozpoznaniu symptomatycznym zadecyduje o ewentualnym/ dalszym postępowaniu medycznym.

Widziałabym również celowość osobistej konsultacji psychologicznej, gdyż zaprezentowane objawy wskazują na zaburzenia nerwicowo-lękowe.

Z życzeniami dla Pani pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Z życzeniami