Sen 6-tygodniowego dziecka trwający 5,6 lub 7 godzin

Mój synek ma 6 tygodni i 5 dni, w noc śpi po 5-6 godzin, ale czasami nawet 7,5 godziny. Czy nie jest to zbyt długo i czy w związku z tym nie powinnam go budzić na karmienie tak co 3-4 godziny? Chciałam dodać,że karmię tylko piersią.

Małgorzata Panek

Niemowlę przesypia znaczną część doby , nawet do 16godzin. Karmienie piersią powinno odbywać się co 3-4godziny. Jeśli dziecko przybiera prawidłowo na masie i rozwija się prawidłowo, nie jest konieczne wybudzanie dziecka, jednakże jest to zalecane.
Proszę pamiętać o regularnych kontrolach u lekarza pediatry.
Pozdrawiam