Silne bóle głowy u 37-latki

Witam , mam 37 lat, od dłuższego czasu mam dość silne bóle głowy, cały czas jestem zmęczona na nic nie mam siły , tylko bym spała, a podejrzewam o to kleszcze , w lipcu parę mnie ukąsiło miałam nawet dość duży rumień , a do tego zaczęły mnie strasznie boleć kolana, zupełnie bez przyczyny ( żadnych urazów , ani upadków), doradzcie co mam robić , ewentualnie jakie badania,bo już strasznie ciężko mi chodzić a kolana bolą mnie dopiero kilka dni.

Lek. Katarzyna Szymczak

Przede wszystkim proszę udać się do lekarza, który zbierze dokładny wywiad oraz zbada Panią. Przyczyną Pani dolegliwości może być borelioza, ale także szereg innych chorób, które także trzeba będzie wykluczyć, konieczne będą podstawowe badania: ciśnienie, ekg, morfologia, crp/ob, glukoza. W celu wykluczenia boreliozy trzeba będzie wykonać badania krwi na obecność przeciwciał IgG i IgM.
Pozdrawiam