Silne bóle podbrzusza - czy to endometrioza?

Witam, jestem 28-letnią, regularnie współżyjącą kobietą. Mój problem zaczął się 1,5 roku temu. Parę dni przed miesiączką, jak również podczas niej, mam silne bóle podbrzusza, zwłaszcza po lewej stronie – ból promieniuje do pachwiny, nie reaguje na leki p/bólowe. Podczas seksu także odczuwam dolegliwości bólowe (niezależnie od pozycji). Mimo, że od ok. 2 lat nie stosuję antykoncepcji to nie mogę zajść w ciążę. Byłam z moim problemem u mojego ginekologa, ale on stwierdził, że tak młoda kobieta nie może mieć endometriozy, a 2 lata starania się o dziecko to nie dramat i kazał czekać. Bardzo proszę o odpowiedź czy moje przypuszczenia są słuszne i jak ewentualnie leczy się tę chorobę.
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Złotym standardem pozwalającym na zdiagnozowanie i jednoczasowe leczenie endometriozy jest laparoskopia. Odsetek ciąż po zabiegu znacznie wzrasta. Objawy przez Panią opisane sugerują zdecydowanie endometriozę. Czekanie wiąże się z nasileniem zmian i zmniejszeniem prawdopodobieństwa naturalnego poczęcia. Są też preparaty zmniejszające wielkość zmian.
Z poważaniem