Silne zgagi w 32. tygodniu ciąży

Jestem w 32 t.c i mam bardzo silne zgagi. Do tego refluks jeszcze przed ciaza. Brałam prenatal Classic i od miesiaca zaczelam oddawać smoliste, czarne, klejące stolce. W koncu zrobiłam test FOB na krew utajona, druga kreska wyszła bardzo blada, ale wyszła. Teraz odstawiłam prenatal, pije maalox i stolce sa od razu inne, normalne. Musze sie martwić o sprawy nowotworowe ? Czy przy obecnej krwi utajonej stolce sa zawsze czarne ?

Lek. Tomasz Budlewski

nie nie zawsze przy obecnośći krwi są czarne smoliste stolce dlatego nazywamy krwią utajoną. proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać badania na krew utajoną w kale w laboratorium będzie to bardziej miarodajne.