Silny ból głowy a leczenie zęba lub nadciśnienie

Witam, wczoraj bylem u dentysty, powiedzial ze mam zab do leczenia kanalowego i go zatrul po uprzednim zatruciu. Po przyjezdzie do domu pomimo bolu zeba zaczela bolec mnie glowa nie do zniesienia ( przyjazd karetki) od potylicy w strone czola i skroni. Dzisiaj caly dzien bylo dobrze, lecz przy podwyzszeniu cisnienia bol glowy wrocil co znowu skonczylo sie wizyta u doktora. Czy bol glowy ma zwiazek z wizyta u dentysty czy raczej z nacisnieniem?

Witam
Ból głowy może mieć związek z wizytą stomatologiczną, jednak nie powinien to być aż tak silny ból, który Pan opisuje i powinien on minąć po przyjęciu standardowych leków przeciwbólowych. Tak silny ból głowy należy zdiagnozować ogólnomedyczne. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego i poinformować o zaistniałej sytuacji. Problem stomatologiczny należy koniecznie skontrolować radiologicznie w celu wykluczenia stanu zapalnego rozprzestrzeniającego się w kości szczęki.

Łączę pozdrowienia
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

Lek. dent. PaweĹ Ponichtera

zbieg okoliczności, warto znaleźć lekarza który przeprowadzi całość leczenia na jednej wizycie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk