Silny ból menstruacyjny u 42-latki jako objaw menopauzy

Mam 42 lata, 6 mcy temu odstawiłam pigułki i przez 4 mce @ pojawiał się co 28 dni. W ubiegłym m-cu zaczął się 3 dni za wcześnie, jak nigdy. Za to w tym miesiącu zaczyna się opóźniać (na razie 1 dzień). W ciąży nie jestem na 100%, ale to co mnie zaniepokoiło to ból. Dziś w nocy obudził mnie ból typowo miesiączkowy, ale tak silny że musiałam wziąć lek. Myślę że @ pojawi się lada chwila, ale ten ból mnie niepokoi, bo był naprawdę bardzo silny. Może to już objaw przekwitania?

Odstawienie tabletek może skutkować nieregularnym występowaniem miesiączek , bólów miesiączkowych oraz objawów napięcia przedmiesiączkowego. Objawy te nie muszą być związane z przekwitaniem.