Silny ból w okolicy lewego jajnika

Dziś miałam bardzo silny ból w okolicy lewego jajnika. Po raz pierwszy w zyciu udałam sie do ginekologa gdzie bo przebadaniu okazało sie że za macica i po stronie prawej widoczna zmiana hipoechogenna o wym 2,98x2,43. Chciałabym sie dowiedzieć co to jest zmiana hipoechogenna czym sie cechuje i co to może być?w razie nawrotu bólu mam iśc na pogotowie a jeśli ból nie wróci dopiero w pon do lekarza.dlatego zależy mi na jak najszybszej informacji ponieważ najzwyczajniej sie boje.z góry dziękuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to zmiany bezechowe - to znaczy wypełnione czymś rzadkim - najprawdopodobniej łagodne . Zwykle tak uwidaczniają się np torbiele.