Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Siłownia a prawidłowa ilość kalorii w posiłkach

Mam 14 lat ,180 cm wzrostu i ważę 76kg. Zaczynam chodzić na siłownie (pod okiem doświadczonego trenera). Mam jednak problem z dietą albowiem przeczytałem ,że moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2900-3100 (zależne od strony lub kalkulatora internetowego). Ułożyłem dietę wg mnie dosyć solidną.Jest jeden problem ,ponieważ ilość kalori wynosiła 1200 kcal. Dokładnie:-białko: 101 gram-tłuszcze: 70 gram -węglowodany 49 gram. Moje pytanie ile kalori powinienem spożywać i jakie makroskładniki ?
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Proszę przestać patrzeć na jedzenie pod kątem kalorii. Ono usprawiedliwia jedzenie byle czego, byle kiedy, aby tylko zmieścić się w określone ramy. Proszę inaczej spojrzeć na swój talerz. Kryterium doboru potraw jest proste. Czy to produkt naturalny, bez chemii, ulepszaczy? Czy pasuje do pory roku, jest sezonowy? Czy sposób przygotowania dania jest naturalny, bez udziału kuchenki mikrofalowej? Rano proszę jeść ugotowane zboża, kasze na wodzie z owocami lub warzywami. Drugie śniadanie kanapka z chleba na zakwasie z masłem i jarską pastą lub pasztetem, eko twarogiem z warzywami, jajkiem lub rybą. Jet to też czas na sezonowy owoc, sok warzywny jednodniowy, sałatką surówkę. Obiad to dania kaszowo - warzywno-fasolowe. Ryba 1-2 w tyg z warzywami. 1-2 razy mięso z warzywami. Kolacja - jarska obiadowa zupa. Do tego zioła do picia i jest ok :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy