Siniak pod okiem bez powodu

Jestem trochę zaniepokojona ponieważ już 3 raz w ciągu kilku miesięcy pojawił mi się  siniak pod prawym okiem, a wiem na pewno że się  nie uderzyłam. Siniak jest około wielkości jednego centymetra i zaczyna się  od kącika oka , przy czy moje samopoczucie jest tez nie najlepsze, jestem zmęczona i mogłabym cały czas spać. Mam 37 lat Proszę o poradę czy to jest cos poważnego i czy musze iść do lekarza?
37 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nie widząc zmiany trudno mi konkretnie odnieść się  do problemu. Nie mogę bowiem określić czy mamy do czynienia z podbiegnięciem krwawym potocznie nazywanym "siniakiem" czy też zmianą zabarwienia skóry powstającą pod wpływem zmęczenia, niewyspania nie mająca związku z wynaczynieniem krwi, a raczej z jej zastojem w naczyniach.

Przeciwko tej ostatniej przyczynie przemawia asymetria zmiany-jej występowanie tylko po jednej stronie. Asymetria ta budzi niepokój. W związku z tym jak również niemożnością bezpośredniej oceny i należytego odniesienia się do powagi problemu wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam