Sinoczerwone, bolące wypryski - co mam na szczęce?

Na szczęce powstają mi od czasu do czasu bardzo nieładne;-) jakby guzki. Nie wiem, jak to nazwać, bo nie jest to pryszcz, to znaczy nie wiem, ale nie wygląda jak taki standardowy. Miałam kiedyś problem z trądzikiem, ale z wiekiem mi znikł, może nie do końca, ale nie jest dla mnie już problemem, bo pojawia się tylko sporadycznie. Ostatani raz takie coś na szczęce miałam ok. pół roku temu i był spokój (samo zniknęło). Zaznaczam, że to boli, a co najciekawsze czasami robi się sinoczerwony, więc wygladam jakbym miała na twarzy siniaki. Bardzo dbam o cerę, używam mleczka kosmetycznego johnson&johnson, chusteczek do demakijażu nivea visage do cery delikatnej i toniku antybakteryjnego. Nie choruję, nie przyjmuję leków ani tabletek antykoncepcyjnych.

Szanowna Pani!

Nie sposób zdiagnozować charakteru zmian skórnych, nie widząc ich. A przynajmniej nie jest to odpowiedzialne. Jest ich tyle rodzajów, że bardzo łatwo o błąd. Ważne jest też zebranie dokładnego wywiadu. W zwiazku z tym doradzam wizytę u dermatologa.

Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.