Skąd się wzięły te samoistne plamki?

Plamki pojawiły się samoistnie. Nie przeżyłem ostatnio żadnego stosunku płciowego, lecz byłem chory na anginę i brałem antybiotyk. Plamkom towarzyszy lekkie swędzenie, choć przez większość czasu jest to dla mnie nieodczuwalne. Plamki wyglądają tak, jak umieścił to ktoś na zdjęciu http://img16.imageshack.us/img16/2268/p1070092small.jpg. Proszę o odpowiedź

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Ze względu na stosowane w ostatnim czasie antybiotyki jest możliwe że powodem Pana dolegliwości jest infekcja o charakterze grzybiczym. Jednak proszę pamiętać, że na podstawie samych zdjęć, które w dodatku nie są zdjęciami zmian występujących u Pana, nie można postawić rozpoznania i zalecić leczenia. W tym celu konieczna jest wizyta u lekarza, obejrzenie zmian, badanie lekarskie i dokładne zebranie wywiadu. Zachęcam do wizyty u lekarza - najlepiej dermatologa.

W czasie stosowania antybiotykoterapii warto stosować preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego, w celu ochrony flory bakteryjnej organizmu. Są one dostępne bez recepty w aptekach.

Pozdrawiam