Skąd u mnie te plamy?

Mam 36 lat od 2 lat na brodzie pojawiają mi się suche czerwone plamy nie swędzą, pieką jeśli posmarowałabym je kremem nawilżającym. Jeszcze rok temu były tylko na brodzie, teraz pojawiają się również na policzku mam wrażenie ściągnięcia skóry. Jeśli wypiję alkohol kolor staje się  bardziej intensywny. Trudno mi określić jak często się pojawiają i kiedy. Byłam u lekarza dermatologa ale kazał mi udać się do kosmetyczki ta znowu rozłożyła ręce i powiedziała że nie pomoże.
36 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele.
Z opisu bardzo prawdopodobne że zmiany maja pochodzenie alergiczne- proszę się zastanowić w jakich okolicznościach zmiany się pojawiają czy nasilają- może po zastosowaniu kosmetyku - do makijażu czy demakijażu,  do pielęgnacji. Może po spożyciu produktów spożywczych, leków (nawet dostępnych bez recepty - proszę uważnie przeczytać ulotkę)?

Inną przyczyna dolegliwości może być infekcja, jednak wówczas zmiany raczej były by stałe, ewentualnie dochodziłoby do ich rozsiania.

Wskazana jest ponowna wizyta u dermatologa. Bez obejrzenia zmian, badania lekarskiego oraz dokładnego zebrania wywiadu nie można postawić rozpoznania.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl