Skłonnność do tycia po cholecystektomii pęcherzyka żółciowego

Witam serdecznie, Czy to prawda, że po cholecystektomi woreczka żółciowego jest skłonność do tycia? Jestem młodą osobą mam 168cm i ważę ok.56kg przed zabiegiem ważyłam 51kg i martwię się, że będę tyć, co prawda przed operacją miałam dietę,do której teraz już większej wagi nie przywiązuję i jem to na co mam ochotę ale staram się jeść w ograniczonych ilościach. Zaczęłam jeść więcej rownież ze względu na brak miesiączki(jestem pod opieką ginekologa).Czy powinnam pilnować bardziej diety niż inni?

Witam serdecznie!

Przy Pani wzroście prawidłowa waga plasuje się pomiędzy: 53 a 70kg. Wystarczy jeść "z głową" i utrzyma Pani odpowiednią masę ciała.

Pozdrawiam ciepło,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl