Skoki ciśnienia pomimo stosowania leków i silne bóle głowy

Witam! Mam cisnienie tetnicze. Systematyczne biore lekarstwa Furasemidium, Betaloc-zok, Vazlek, Kalipoz,Rosuvastatin, Protevasc i Milurit. Mimo wszystko czasami mam "wyskoki" 167/109/98, albo i wecej. Zostalam skerowania do kardiologa, ale on nic nie mówil, tylko tyle, ze brac dalej tych leków. Budze sie opuchneta, silnym bólem glowy. Moje pytanie: Jak moge wyrównac cisnienie i czy musze jakies robic jakiesz badanie? Pozdrawiam, Marta

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę mierzyć ciśnienie kilka razy dziennie i prowadzić regularnie dziennik ciśnień , a następnie pokazać go na następnej wizycie kardiologowi. Pozwoli to lekarzowi na przeanalizowanie, kiedy pojawiają się zwyżki ciśnienia i jaka może być ich przyczyna ( czy ma to związek ze stresem itp.) proszę kontynuować leczenie, stosować zbilansowaną dietę z ograniczeniem soli kuchennej , tłuszczy, a także bardzo istotne znaczenie ma regularna ( najlepiej codzienna) kilkudziesięciominutowa aktywność fizyczna. Pozdrawiam.