Skrócony czas miesiączki po rozpoczęciu współżycia

Współżyłam z chlopakiem, ale zabezpieczyliśmy się, z prezerwatywą nic sie nie stało. Ale stresowałam się i byłam chora, dlatego mi sie przesunął okres. Potem znowu doszło do stosunku ( w nastepnym miesiacu), ale z prezerwatywą też było wszystko okej, nie miałam żadnej styczności ze spermą. Lecz moj okres zawsze trwal od 6-7 dni, teraz trwa 4 dni. Jest tak od 2 mies, odkąd zaczelismy współżyć, lecz zauważyłam, że w 5 dniu wydziela sie ze mnie brązowa wydzielina? Dlaczego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy mogą być spowodowane wahaniami hormonalnymi związanymi z rozpoczęciem współżycia.