Skrzywienie prawostronne i odprostowanie fizjologicznej lordozy w wyniku RTG kręgosłupa

W RTG odcinka szyjnego kręgosłupa skrzywienie prawostronne ,rotacyjne, odprostowanie fiziologicznej lordozy z dyskretnie kyfotycznym ustawieniem na poziomie C3-C5, dodatkowe żebro szyjne po stronie lewej najpewniej tworzące częściowy ,dodatkowy staw z żebrem pierwszym , wydłużony wyrostek poprzeczny kręgu C7 po stronie prawej lub cząstkowe żebro szyjne . W badaniu lab nie wielka leukocytoza.. Proszę aby ktoś co się na tym zna w prostych słowach mi powiedział o co tu chodzi.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. W tej sytuacji należy zadbać o odpowiednie wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych. Sugerowałbym skonsultować się z rehabilitantem.