Skurcze brzucha w górnej części zaraz pod klatką piersiową

Witam, od parunastu dni miewam co jakiś czas skurcze brzucha (górna część zaraz pod klatką piersiową delikatnie po prawej stronie). Ból jest nagły i ostry - jakby ktoś mi zgniatał mięsień. Nie należe do szczupłych osób a ostatnio wykonałam serię ćwiczeń - może przesadziłam? Dodam, że wcześniej przez długi czas nie uprawiałam żadnych ćwiczeń a pracę mam siedzącą. Mieszkam na terenie Węgier, gdzie język jest znaczną barierą, dlatego najpierw wolę się skonsultować. Z gory dziękuję za pomoc. Asia

Dzień dobry,

jak najbardziej moze taka sytuacja zaistnieć, że wykonując intensywnie różnego typu ćwiczenia podczas gdy wcześnie nie było żadnej aktywności fizycznej, nadwyrężyła Pani pewne partie mięśni. W takich przypadkach stosuje się zimne okłady z lodu, ewentualnie środki przeciwbólowe.Jeżeli to Panią niepokoi, a to już jakis czas trwa zawsze bezpieczniej zasięgnąć porady lekarza ponieważ przyczyn takiego bólu moze być wiele.

pozdrawiam !

Witam
Jeśli objawy nie ustąpiły po parunastu dniach od intensywnych ćwiczeń, warto jednak rozważyć wizytę u lekarza rodzinnego.

Może Pani dopytać w ośrodku zdrowia o możliwość przeprowadzenia wizyty lekarskiej z tłumaczem (w niektórych krajach taka usługa jest bezpłatna, trzeba ją tylko odpowiednio wcześniej zamówić).

Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl