Skurcze mięśni i zaburzenia oddychania po wypiciu alkoholu

Witam. Mam 22 lata. Zawsze byłam dosyć imprezową osobą i jakoś szczególnie nie stroniłam od alkoholu, po którym dobrze się czułam. Miesiąc temu wypiłam dwa piwa i nie mogłam zasnąć. Gdy już byłam na granicy jawy a snu z przerażeniem otwierałam oczy i uswiadamiałam sobie że nie oddycham, albo budziły mnie skurcze mieśni np w ręce która "podskakiwała".Dzisiaj wypiłam jedno piwo i znów mam to samo. Chciałabym prosić o pomoc i rade jak z tym walczyć i co jest przyczyną. Z góry dziekuje i pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością na jakiś czas należy odstawić alkohol. Być może są to objawy negatywne uzależnienia. Jeżeli jednak objawy będą się nasilały konieczna będzie konsultacja z lekarzem przy bezpośrednim badaniu.