Skutki uboczne leków z grupy SSRI i pomoc w wyborze leków zastępczych

Czy sa inne leki przeciwdepresyjne procz ssri. Ssri nie moge przyjmowac za duzo uciazliwych skutkow ubocznych. Lekarz stwierdzil zebym odstawila ssri (jest duzo lepiej) a dal lorazepam w razie koniecznoaci lub alprazolam . Ale mysle ze dorazne leczenie nic tu nie pomoze. Czy moge prosic o odpowiedz jakue leki sa w zastepstwie pomocne a nie dajace uciazliwych skutkow ubocznych? Czy np hydroksyzyna wyleczy sie depresje? Z gory dziekuje bardzo za odpowiedzi

ssri sa tylko jednymi z wielu lekow przeciwdepreyjnych, sa natomiast obecnie lekami pierwszego wyboru, inne leki przeciwdepresyjne to miedzy innymi mirtazapina, wenlafaksyna, mianseryna, leki trojpierscieniowe, bupropiom, przez zglosic sie do lekarza psychiatry celem oceny jakie postepowanie jest najwlasciwsze, w wielu przypadkach moze tez pomoc psychoterapia