Ślady krwi w ślinie w nocy

Witam, od kilku miesięcy wstając w środku nocy, mam ślady krwi w ślinie lub zaróżowioną ślinę. Badania stomatologiczne wykluczyły problemy z dziąsłami, badanie gastrologiczne tak że wykluczyło krwawienie. Nie odkrztuszam tej krwi tylko wstając w środku nocy, mam dziwny posmak w ustach, a ślina jest zaczerwieniona lub zaróżowiona. Proszę o poradę.

witm czy nie ma Pan oznak przygryzienia policzka bądź języka? Jeśli tak proponuję udać się do neurologa na konsultację

Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności należy dokładnie zbadać jamę ustną - przede wszystkim błony śluzowe. Podejrzewam przygryzanie policzka towarzyszące zgrzytaniu zębów. Jeśli gastrolog wykluczył przyczynę ze strony układu pokarmowego, a stomatolog nic niepokojącego nie znajdzie, warto jeszcze rozważyć konsultację laryngologiczną.