Spadek wagi, wymioty i niechęć do jedzenia po imprezie

troszke zabalowalam pare dni temu, pol dnia nastepnego wymiotowalam i schudlam okolo 1,5 kg, teraz boli mnie brzuch ale tak jakby z glodu, a jak chce zjesc to mi nie wchodzi, wiec staram sie wiecej pic, co mi dolega? jak temu zaradzic?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej wymioty oraz złe samopoczucie były spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu. Niechęć do jedzenia może wynikać z obawy o ponowne wystąpienie wymiotów. Powinna Pani spróbować jeść niewielkie porcje lekkostrawnych posiłków stopniowo urozmaicając dietę. Jeśli jadłowstręt nie ustąpi w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.