Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposób na zmianę kształtu rąk i ramion

Witam. Panie doktorze nie lubie swoich rak,dokladnie moich ramino i bicepsow,sa zawsze grube. Czy jest cos co moglby pan zrobic by to zmienic? Pozdrawiam Beata T.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Przede wszystkim należy skupić się na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie rąk w połączeniu ze spalającymi tkankę tłuszczową. Najlepiej osiągnąć to poprzez przeznaczanie codziennie 15-20 minut na ćwiczenia samych rąk - praca z ciężarkami, różnego rodzaju pompki ( bardzo dobrze też zrobią na mięśnie brzucha i klatki piersiowej). Proszę również zwrócić uwagę na zdrową dietę, która pozwoli zredukować tkankę tłuszczową o ile problem z rękami wynika z nadmiernego nagromadzenia się tłuszczu w tych rejonach ciała. Nie podała Pani żadnych dodatkowych danych dlatego ciężko mi dopasować odpowiednie zalecenia dietetyczne. Zawsze jednak należy pamiętać, że modelowanie wyglądu sylwetki związane jest z treningiem wzmacniającym mięśnie - czyli pracą nad konkretną grupą mięśniową w Pani przypadku kształtu rąk.

Zachęcam do zapoznania się z programem dietetycznym mojej poradni na stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam, mgr dietetyk A. Erdmann www.kalorynka.pl

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością "fitness - nowoczesne formy gimnastyki".
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy