Sposoby leczenia owłosienia u nastolatki

Witam! Mam 18 lat, w wieku 14lat dosc duże owłosienie zaczęło pojawiać się na moim brzuch, obecnie jest ono bardzo intensywne i sięga nawet obojczyków, nowe włoski zaczęły pojawiać się zaś na karku i na dole pleców. Wstydzę się przez to iść na basen lub rozebrać gdzieś. Próbowałem golenia jadnak zawsze kończy się podrażnieniami. Czy oprócz lasera istnieją np. medyczne sposoby leczenia tego krępującego problemu?

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności warto wykonać badania hormonalne by sprawdzić czy praca układu hormonalnego jest prawidłowa, bez zaburzeń. Jeśli tak będzie rekomenduje zabiegi laserem diodowym- seria 4-6 zabiegów daje naprawdę zadowalające efekty. Do tej pory laseroterapia jest najskuteczniejszym, trwałym zabiegiem na nadmierne owłosienie.

Pozdrawiam serdecznie.