Stan po częściowej strumectomii

Mam 34 lata.Jestem po operacji guza tarczycy ( operacja w wieku 14 lat) usunięcie całego płata prawego. Jestem obecnie po USG 17.12.2015r. w wraz z wynikami. OPIS : stan po częściowej strumectomii. Płat prawy 16*18*40 mm. Płat lewy 14*17*60 mm, cieśń 4 mm. W dolnej części płata lewego dwa guzki hypo. lito-płyn o wym14*12*16 mm oraz 11*6*12 mm z unaczynieniem skąpym mieszanym. w cieśni podobny guzek o wym 4*3*5 mm. Miąższ tar. o praw echo., płat pr bez zmian ogn. TSH -1,124, FT3 - 3,47, FT4-1,04

Dzień dobry,

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi powinna mieć Pani wykonaną biopsję, przynajmniej dwóch większych guzków. Zwłaszcza, że wcześniej operowana była Pani z powodu guza tarczycy. Czy zmiana była podejrzana onkologicznie? Guzki, które obecnie u Pani wykryto mają wymiary, które kwalifikują je do biopsji. Po biopsji proszę konsultować się z endokrynologiem. Jeśli zmiany są łagodne, wystarczy okresowa kontrola w USG. Hormonalnie - eutyreoza, czyli jest Pani wyrównana hormonalnie, choć nie podała Pani dokładnych norm,a te mogą różnić się w zależności od metody referencyjnej stosowanej przez laboratorium.
Proszę skontaktować się ze swoim endokrynologiem, powinien skierować Panią na biopsję zmian.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz