Starania o dziecko od kilku miesięcy

Witam mam 30 lat od kilku miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Moje myśli są już takie że nie mogę zajść w ciążę co robić.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Kilkumiesięczne niepowodzenia w staraniu się o dziecko nie przesądzają jeszcze o bezpłodności. Proszę starać się prowadzić higieniczny tryb życia - zdrowo się odżywiać, unikać stresów, wysypiać się. Warto także ustalać dni płodne cyklu, w których szansa na zapłodnienie jest największa. Jeśli kolejne miesiące nie przyniosą rezultatów należy zgłosić się do swojego lekarza ginekologa i rozpocząć diagnostykę siebie i partnera w kierunku niepłodności.