Stosowanie Interferonu z Rybawiryną a skuteczność plastrów antykoncepcyjnych

mam pytanie jestem podczas leczenia interferonem z rybawiryna stosuje 3 miesiace plastry dzien po zastrzyku interferonem 2 razy wymiotowalam strasznie bola mnie miesnie nógmam niskie cisnienie czy mozliwe jest zajscie w ciaze zrobilam 2 testy ciążowe po 10 dniach wyszly negatywne nie wim co myslec boje sie czy w ciazy nie jestem czy leczenie nie obniza skuetcznosci plastrow

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność antykoncepcyjna plastrów powinna być zachowana - nie ma powodów do niepokoju. Ryzyko ciąży jest naprawdę znikome.