Interferon z Rybawiryną i plastry Evra a ryzyko zajścia w ciążę

chcialam sie dowiedziec jestem podczas leczenia interferonem z rybawiryna od 5 miesiecy stosuje reguralnie plastry evra oraz prezerwatywy podczas ostatniego stosunku pękła wzielam tabletke po Ella one w czasie ok. 48 h czy jest ryzyko ciazy zrobilam test po 16 dniach wyszedl negatywny spoznia mi sie okres 3 dni prosze o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prawidłowo wykonany test ciążowy po 14 dniach od stosunku należy uznać za wiarygodny. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić iż nie jest Pani w ciąży.