Stosowanie opaski uciskowej przy nadwyrężonym kolanie

Od 2 tyg odczuwam ból w prawym kolanie. Nasila się przy większym wysiłku fiz., intensywniejszym ruchu.Mam wrażenie że kolano jest nadwyrężone.Bywa że słyszę trzeszcznie.Pracuję w przedszkolu i często się schylam, podnoszę, zginam kolana.Nie uprawiam żadnych sportów.Kilka dni temu wystąpiła u mnie też rwa kulszowa(od kręgosłupa wzdłuż nóg,gł. prawej)ale ustąpiła po masażu.Co może mi dolegać? Co powinnam zrobić w tej sytucji?co zastosować?czy stosowanie żelu i opaski uciskowej jest dobrm pomysłem?

Opaska może nawet zaszkodzić, problem dotyczy prawdopodobnie stawu rzepkowo udowego, można zastosować leki chondroprotekcyjne