Stosowanie Singular i wziewy a skórne testy alergiczne

Corka za tydzien ma testy skórne . Bierze ns stale singular i wziewy. Lakarka powiedziała ze 7 dni przed testami musi byc zdrowa i nie może brać zadnych lekow. Obecnie znow ma kaszel i katar. Nie podaje jej zadnych lekow tylko te co na stale. Tylko nie dopytalam czy tez trzeba odstawic te wziewy i singular? I czy w takim wypadku wogole te testy maja sens?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Te leki także powinny być odstawione przed wykonaniem testów.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Leki wziewne nie mają wpływu na wynik testów skórnych. Singulair należy odstawić na 7 dni przed badaniem.