Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Vibin i pominięcie pierwszej tabletki z drugiego opakowania

Witam. od roku biore tabletki antykoncepcyjne Vibin.baralam regularnie az do momentu kiedy nie udalo mi sie zdobyc recepty na czas, miedzy 1 a 2 opakowaniem zrobilam 2 dni przerwywzielam ostatnia tabletke placebo i nastepne dwie wzielam w piątek nie uprawialam seksu z partnerem półtora tygonia wstecz tylko po 4 dniach od wziecia tych dwóch jednego dnia.teraz biore regularnie o stałej porze.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zakładam, że Pani pytanie dotyczy skuteczności tabletek. Niestety, aby tabletki spełniały swoją rolę należy brać je od pierwszego dnia cyklu, jeżeli występuje opóźnienie trzeba przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeżeli doszło do niezabezpieczonego stosunku, może istnieć ryzyko ciąży.
Pozdrawiam