Stosowanie tabletki awaryjnej przy plastrach Evra

Witam, stosuję plastry Evra od 3 lat. Dzień zmiany to środa, koło 17.00. Zapomniałam nakleić plaster po 7-dniowej przerwie na okres (który skończył mi się de facto w tą środę właśnie) i zrobiłam to dopiero w czwartek o 15.00. W nocy ze środy na czwartek kochałam się z partnerem, częściowo z zabezpieczeniem, ale częściowo bez, natomiast nie doszło do wytrysku dopochwowego bez prezerwatywy. Czy ryzyko zajścia w ciążę w takim wypadku jest istotne na tyle, by brać tabletkę "po"?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani czy współżyli Państwo z zabezpieczeniem czy też nie. Od tego zależy bowiem ryzyko ciąży i sens przyjęcia tabletki "po". O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.