Stosowanie Trttico na zaburzenia nerwicowe a nawracające problemy z zatokami

Biore lek na nerwice o nazwie Trittico. Lek mi pomaga jednak ciagle choruje na zatoki.Lekarz rodzinny twierdzi ze mam odstawic trittico poniewaz moze ono powodowac uczucie zatkanego nosa objawy grypo podobne itp. I ze wlasnie przez ten lek ciagle nawracja mi te zatoki. Boje sie odstawic to trittico zeby nie wrocila mi nerwica a z drugiej strony nie daje rady z tymi zatokami.

Witam,
Nie należy odstawiać leków antydepresyjnych bez konsultacji z lekarzem psychiatra. Nawet w przypadku decyzji o odstawieniu leków, lekarz rozpiszę całą procedurę - leków nie wolno odstawiać z dnia na dzień. Proponuję porozmawiać z lekarzem na temat zmiany leków na inne nie powodujące suchości śluzówek ( to zwrotnie powoduje infekcje zatok). Proponuje także podjęcie psychoterapii ponieważ najlepiej sprawdza się kompleksowe podejście do leczenia zaburzeń nerwicowych - psychoterapia połączona z farmakoterapią.
Pozdrawiam