Stosunek w ostatni dzień okresu a tabletka 72 h po

Witam, dzisiaj był mój ostatni/przedostatni dzień okresu, uprawiałam seks bez zabezpieczenia, chłopak wyciągnął penisa w chwili gdy zaczął dochodzić. Czy możliwe jest zajście w ciąże podczas okresu? czy możliwe jest zajście w ciąże uprawiając seks analny bez zabezpieczenia i przerywania stosunku? Czy powinnam wziąć tabletke 72 po jeżeli w ten sposób uprawiałam seks? Z góry dziękuje za bardzo ważną dla mnie odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Tak naprawdę można zajść w ciążę każdego dnia cyklu, w tym także w czasie miesiączki. 2. Nie ma takiej możliwości, by zajść w ciążę poprzez stosunek analny. 3. Decyzja o tym, czy powinna Pani wziąć tabletkę awaryjną należy tylko do Pani. Proszę tylko pamiętać, że by była skuteczna, powinna być zażyta w jak najkrótszym czasie po stosunku.