Kobieta , 24 lata

Witam! Bardzo proszę o wyjaśnienie wątpliwości. Mam 24 lata. Ostatni okres miałam 13 kwietnia. 2 maja kochałam się z chłopakiem i niestety zawiodła prezerwatywa. Po ok 6 h wzięłam tabletkę "72 h po". Odczułam skutki uboczne działania tabletki - krwawienie, senność, zmęczenie. Czy można mieć więc pewność, że tabletka zadziała? Po 1,5 tyg., czyli wczoraj dostałam okres, jednak jest on bardzo skąpy, właściwie dziś nie zauważyłam żadnego krwawienia. Wystąpiły bóle identyczne jak te w czasie miesiączki. Dodam jeszcze, że moje cykle trwają od 30 do trzydziestu paru dni. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę w tym wypadku? Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam!

Tabletka "72 h po" zażyta w odpowiednim czasie ma wysoką skuteczność, ale istnieje nadal pewne małe ryzyko ciąży. Aby się przekonać o skuteczności tabletki może Pani wykonać test ciążowy około 2 tygodnie po stosunku (można powtórzyć test jeszcze tydzień później).
Pozdrawiam!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach